O nás

Pobočné spolky

Záruku široké škály žánrů a stylů tance přináší činnost pobočných spolků

POZNEJTE

Naše pobočné spolky

 

Poznejte náplň činnosti našich pobočných spolků. Byly založeny na podporu rozvoje nových, dynamicky se rozvíjejících stylů tance – tanec profesionálů s amatéry,  tanec na vozíku a amatérský tanec.  v jejich vedení pracují zkušení tanečníci, manažeři i vedoucí tanečních klubů. Seznamte se také s dalšími organizacemi, kterých je SUT součástí.

Czech Amateur League

Pobočný spolek věnující se rozvoji amatérského tance s cílem intenzivně  propojovat svět tanečních se světem soutěžního amatérského  tance. Organizuje národní mistrovství, reprezentaci a talentovanou mládež.

Czech Pro Am Dance Union

Celorepublikově působící svaz, který sjednotil soutěžním řádem rozstříštěná pravidla jednotlivých organizátorů. Vytvořil vzdělávací platformu Pro-Am Academy, taneční syllabus povolených figur a nastavil právní rámec fungování národní série soutěží.

Czech Para Dance Sport

Národní svaz zastřešující tanec na vozíku  – Para Dance sport. Organizuje vzdělávací akce – kongresy, národní mistrovství a světový pohár. Podporuje národní reprezentaci, kterou vysílá na mistrovství světa a Evropy.

Český taneční svaz

Díky svému širokému záběru je SUT složen z pracovních týmu, divizí a pobočných spolků. Mateřskou a zároveň páteřní organizací je Svaz učitelů tance ČR, která sdružuje taneční mistry, lektory a profesionální tanečníky. Z ní poté vychází pobočné spolky věnující se amatérskému sportu, tanci Pro-Am a tanci na vozíku. Aktivitám rekreačního sportu se věnuje přidružený Český taneční svaz.

World Dance Council

Střešní organizace

Světová taneční organizace s více než 59 členskými státy, organizující vzdělávání a taneční soutěže po celém světě. V Evropě má zastoupení v podobě většiny států a silné pozice zastává také v Asijských zemích. Úroveň profesionálních párů, které WDC reprezentují patří k nejvyšší na světě. 

Sdružení sportovních svazů ČR

střešní organizace

Druhé největší sportovní sdružení v ČR. Zastřešuje více než 600.000 sportovců v celé ČR. Sdružuje 21 sportovních svazů pestrého zaměření. Od tance, motoristický sport, hasičský sport až po letectví. Díky jejímu širokému záběru poskytuje svým členům univerzální služby, které pomáhají jejímu fungování a rozvoji. Našemu svazu poskytuje díky rámcové smlouvě zajištění OSA na všechny sportovní akce a také pojištění pro případ úrazu.

World Dance Sport Council Amateur League

Partnerské organizace

Úzce navázaný svaz na World Dance Council v podobě jejího prezidenta Donnie Burnse. Zastřešuje amatérský taneční sport a tím doplňuje orientaci “mateřské” organizace WDC na sport profesionální. Organizuje mistrovství světa, mistrovství Evropy, kterých se naše páry hojně účastní.