O nás

Síň slávy SUT

Tradice tance sahá v Čechách hluboko do historie. Vedle unikátních tanečních kurzů mnoho osobností představilo český tanec i na světových parketech

M
"

Pobočné spolky

Pobočné spolky

O nás

Síň slávy SUT

 

“Síň slávy SUT představuje osobnosti, které se významnou měrou zasloužily o rozvoj tradice tance v České republice. Jedná se nejen o ty, co stáli v čele svazu, ale i taneční mistry, kterým pod rukama prošly celé generace dívek a mladíků a pod jejich vedením se změnily v mladé dámy a gentlemany. V síni slávy mají své nezastupitelné místo i ti, kteří reprezentovali český taneční sport na mezinárodní úrovni.

motto Svazu učitelů tance: S láskou k tanci!

Presidenti SUT

2015

Jiří Plamínek

 

2015 – současnost

Bohumil Černý

 

2007 – 2015

2007

1991

Stanislav Zíka

 

1991 -2007

František Karas

 1981 – 1991

 

1981

1971

Antonín Hušák

 

 1971 – 1981

Břetislav Oplt st.

1971 – 1985

čestný předseda

 

1971

1969

Josef Chrastil

 

1969-1971

 

Gustav Jirák

 

1928-1952

 

1928

1918

Otomar Schafer

 

1918 – 1928

 

Karel Hůrka

 

1918

 

1918

19XX

Karel Haydelmayer
Jan Kamenský

 

1902

1902

Josef Linhart
Karel Link st.

 Protektor

1902

1896

Gustav Čejka

 

1896 – 1902

Prezidenti SUT

1895

Gustav Čejka

1896 – 1902

1902

Karel Link st.

Protektor

1902

Jan Kamenský

1902

1910

Karel Haydelmayer

1915

Josef Linhart

1918

Karel Hůrka

1918

1918

Otomar Schäfer

1918 – 1928

1928

Gustav Jirák

1928 – 1952

1969

Josef Chrastil

1969 – 1971

1971

Antonín Hušák

1971 – 1981

1971

Břetislav Oplt st.

1971-1985

1981

František Karas

1981- 1991

1991

Stanislav Zíka

1991 – 2007

2007

Bohumil Černý

2007 – 2015

2015

Jiří Plamínek

2015 – současnost

Čestní členové

Alois Bílek

 

Bílkova taneční škola

Moravská Třebová

Viktor Blaščák

 

Taneční škola Blaščák

Vodňany

Ing. Bohumil Černý

 

čestný člen in memoriam

 

Jiří Dohnal

 

TŠ Dohnal dancing

Příbram

Soňa Dostálová

 

 

Orlová – Lutyně

Božena Franclová

 

 

Benešov

Jindřich Hes sen.

 

TŠ Quick

Mladá Boleslav

Jiří Hrubý

 

TŠ Olympia

Šumperk

Helena Karasová

 

TŠ Plamínek

Praha

Vladimír Palouš

 

 

Hořovice

Stuart Saunders

 

 

Bremen

Jiří Šindler

 

TŠ Jiřího Šindlera

Prostějov

Mária Zagatová

 

SK Žilina

Žilina

Ocenění SUT

Břetislav Oplt

15. červen 1984

Karel Chvatík

22. srpen 1985

Jaromír Kadlec

22. srpen 1985

Emil Žáček

22. srpen 1985

Gustav Mědílek

21. srpen 1986

Dušan Konečný

24. srpen 1989

František Hajtmar

24. srpen 1989

Květa Jančová

23. srpen 1990

Jindřich Hes

26. srpen 1995

František Karas

26. srpen 1995

Josef Kábrt

26. srpen 1995

Annamarie Mědílková

26. srpen 1995

Jiří Šindler

21. srpen 1999

Marie Vlachová

23. srpen 2002

Jiří Dohnal

23. srpen 2002

Vladimír Palouš

21. srpen 2009

Milan Fukar

15. červen 1984

František Hajtmar

15. červen 1984

Antonín Hušák

15. červen 1984

Evžen Horák

15. červen 1984

Václav Brouček

15. červen 1984

Karel Chvatík

15. červen 1984

Josef Chrastil

15. červen 1984

Květa Jančová

15. červen 1984

Jaromír Kadlec

15. červen 1984

František Karas

15. červen 1984

Adolf Kříž

14. červen 1984

Dušan Konečný

15. červen 1984

Gustav Mědílek

15. červen 1984

Jan Mareš

15. červen 1984

František Terč

15. červen 1984

Emil Žáček

15. červen 1984

Josef Kubr

23. srpen 1984

Květa Kleinbergová

22. srpen 1985

Oldřich Pešta

22. srpen 1985

Jindřich Hes

25. srpen 1988

Jiří Holan

24. srpen 1989

Jiří Hrček

24. srpen 1989

Annemarie Mědílková

23. srpen 1990

Josef Kábrt

23. srpen 1990

Arnold Raab

23. srpen 1990

Tadeáš Tolwarczný

22. srpen 1991

Zuzana Závišová

22. srpen 1991

Jiří Šindler

22. srpen 1991

Jan Bukovský

26. srpen 1995

Jiří Dohnal

26. srpen 1995

Ludmila Mičjanová

26. srpen 1995

Vladimír Buryan

15. červen 1984

Jaroslava Calábková

15. červen 1984

Igor Henzély

15. červen 1984

Jaroslava Henzélyová

15. červen 1984

JIndřich Hes

15. červen 1984

Jiří Holan

15. červen 1984

Jiří Hrček

15. červen 1984

Petr Inek

15. červen 1984

Josef Kábrt

15. červen 1984

Annamarie Mědílková

15. červen 1984

Jiří Šindler

15. červen 1984

Václav Štěp

15. červen 1984

Zdeněk Chytrý

22. srpen 1985

Helena Karasová

22. srpen 1985

Ivan Martin

22. srpen 1985

Josef Pokorný

22. srpen 1985

Petr Unger

22. srpen 1985

Arnold Raab

22. srpen 1985

Zdeněk Lála

22. srpen 1985

Soňa Dostálová

22. srpen 1985

Tadeáš Folwarczný

22. srpen 1985

Cyril Masek

22. srpen 1985

Zuzana Závišová

22. srpen 1985

Daniel Hruškovič

21. srpen 1986

Karel Kavalír

21. srpen 1986

Stanislav Lyko

21. srpen 1986

Vilém Schneider

21. srpen 1986

Stanislav Štangler

21. srpen 1986

Stanislav Zíka

21. srpen 1986

Václav Gregoriades

25. srpen 1988

Jiří Dohnal

25. srpen 1988

Iva Kotábová

25. srpen 1988

Jiří Kotáb

25. srpen 1988

Růžena Hovorková

25. srpen 1988

Jan Bukovský

25. srpen 1988

Václav Kosmák

25. srpen 1988

Zdeněk Janč

25. srpen 1988

Pavel Měrka

25. srpen 1988

Ludmila Hajtmarová

22. srpen 1988

Rudolf Černý

24. srpen 1989

Josef Mlčák

24. srpen 1989

Ilona Palkovská

24. srpen 1989

Lumír Palkovský

24. srpen 1989

Ivo Krhovjak

24. srpen 1989

Bedřiška Zíková

24. srpen 1989

Miroslav Franc

24. srpen 1989

Petr Mertlík

24. srpen 1989

Ludmila Mičjanová

24. srpen 1989

Josef Tumpach

24. srpen 1989

Ludmila Hesová

23. srpen 1990

Josef Horváth

23. srpen 1990

Vladimír Palouš

23. srpen 1990

Josef Zita

23. srpen 1990

František Vogl

23. srpen 1990

Eva Pekárková

23. srpen 1990

Jaroslav Bernát

22. srpen 1991

Stanislava Šrámková

22. srpen 1991

Marie Vlachová

22. srpen 1991

Jaroslava Varadínková

22. srpen 1991

Eva Koplíková

22. srpen 1991

Hana Votavová

22. srpen 1991

Josef Pazdera

22. srpen 1991

Bohumil Černý

26. srpen 1995

Ladislav Sochůrek

21. srpen 1999

Jindřich Hes jun.

21. srpen 1999

Karel Řídel

21. srpen 1999

Vítězslav Rázek

21. srpen 2021

Petrana Slámová

21. srpen 2021

Jiří Plamínek

23. srpen 2001

Lenka Peške

21. srpen 2021

Viktor Janč

22. srpen 2002

Jan Beránek

21. srpen 2021

Významné sportovní výsledky

 

Milan Dufek & Romana Motlová WDO World Senior 1 O35 Latin Championship, Řím, Itálie, 2021 1. místo
Cristian de Cillis & Kamila Brožovská ME Professional Ballroom, Varšava, Polsko, 2021 8. místo
Filip Swětík & Anna Swětíková MS Professional Latin, Dubaj, SAE, 2021 17.místo
Filip Swětík & Anna Swětíková Rising Stars Professional Latin, Assen, NL, 2021 7. místo
Filip Swětík & Anna Swětíková MČR Professionals LAT SUT 2021, Praha 1. místo
Marek Kypús & Jaroslava Tietzová Sklenářová MČR Professionals LAT SUT 2021, Praha 2. místo
Jaroslav Suchý & Irina Maizlish MČR Professionals LAT SUT 2021, Praha 3. místo
Vilém Pařík & Jana Šigutová MS WDO, Neapol, Itálie, 2021 17. místo
Lukáš Bartuněk & Kateřina Bartuněk Hrstková WDO American Dancesport Championship PRO showdance, Texas, 2021 1. místo
Lukáš Bartuněk & Kateřina Bartuněk Hrstková WDO American Dancesport Championship Open PRO Smooth, Texas, 2021 2. místo
Jakub Drmota & Magdalena Baranowska Amazing Vienna, Rakousko, 2021 2. místo
Milan Dufek & Romana Motlová Blackpool Dance festival, LAT Senior, UK,  2021 3. místo
Jakub Drmota & Magdalena Baranowska London Ball, UK, 2020  TOP 9
Jakub Drmota & Magdalena Baranowska The International Championship (quaterfinal)  TOP 30
Jakub Drmota & Magdalena Baranowska Blackpool Dance Festival, 2021  TOP 19
Vitalina Kalyn & Nika Anton World Dance Championship WADF, Liberec, 2021 – DUO Dance Děti (Salsa, R) 1.místo
Vitalina Kalyn & Nika Anton World Dance Championship WADF, Liberec, 2021 – DUO Dance Děti  (B,M,S) 2.místo
Vitalina Kalyn & Nika Anton World Dance Championship WADF, Liberec, 2021 – DUO Dance Děti (CH) 3.místo
Karolína Tučková World Dance Championship WADF, Liberec, 2021 – SOLO Dance Junior (B, PD) 2.místo
Karolína Tučková World Dance Championship WADF, Liberec, 2021 – SOLO Dance Junior (Merengue) 3.místo
Adéla Fajfrová World Dance Championship WADF, Liberec, 2021 – SOLO Dance Mládež (Salsa, B,M,S,CH,R,PD) 1.místo
Adéla Fajfrová World Dance Championship WADF, Liberec, 2021 – SOLO Dance Mládež (J) 2.místo
Adéla Fajfrová & Karolína Tučková World Dance Championship WADF, Liberec, 2021 – DUO Dance Mládež (Salsa, M, S,CH,R,PD) 1.místo
Adéla Fajfrová & Karolína Tučková World Dance Championship WADF, Liberec, 2021 – DUO Dance Mládež (B) 2.místo
Pavlína Černá & Daniela Zemková World Dance Championship WADF, Liberec, 2021 – DUO Dance Dospělí (Salsa, Merengue) 1.místo
Pavlína Černá & Daniela Zemková World Dance Championship WADF, Liberec, 2021 – DUO Dance Dospělí (Bachata) 3.místo
Amálie Kramperová & Sofie Vítová World Dance Championship WADF, Liberec, 2021 – DUO Dance Mini děti 1.místo
Anna Ptáčková & Mia Holčáková World Dance Championship WADF, Liberec, 2021 – DUO Dance Junior II (Merengue) 2.místo
Anna Ptáčková & Mia Holčáková World Dance Championship WADF, Liberec, 2021 – DUO Dance Junior II (Salsa) 3.místo
Anna Ptáčková & Mia Holčáková World Dance Championship WADF, Liberec, 2021 – DUO Dance Junior II (Salsa) 4.místo
Ella Krosnařová & Adéla Richterová World Dance Championship WADF, Liberec, 2021 – DUO Dance Junior I (Samba) 5.místo
Antonín Dušek World Dance Championship WADF, Liberec, 2021 – SOLO Dance Dospělí (CH, Salsa, B, M) 1. místo
Antonín Dušek World Dance Championship WADF, Liberec, 2021 – SOLO Dance Dospělí (S, J, R) 2.místo
Sebastian Holota World Dance Championship WADF, Liberec, 2021 – SOLO Dance Junior I (B, Salsa, M) 3. a 4.místo
Pavlína Černá World Dance Championship WADF, Liberec, 2021 – SOLO Dance Dospělí (Salsa, B, M) 1.místo
Pavlína Černá World Dance Championship WADF, Liberec, 2021 – SOLO Dance Junior I (S,CH,R,J) 3.místo
Viktorie Celjaková World Dance Championship WADF, Liberec, 2021 – SOLO Dance Mini Děti 3.místo
Barbora Hnátková World Dance Championship WADF, Liberec, 2021 – SOLO Dance Mini Děti 2.místo
Amálie Havlíková World Dance Championship WADF, Liberec, 2021 – SOLO Dance Mini Děti (Salsa) 3.místo
Amálie Kramperová World Dance Championship WADF, Liberec, 2021 – SOLO Dance Mini Děti (B) 3.místo
Anna Ptáčková World Dance Championship WADF, Liberec, 2021 – SOLO Dance Junior II (show) 1.místo
tým Diamonds World Dance Championship WADF, Liberec, 2021 – tým Mládež (show) 1. a 2.místo
tým Angels a Stars World Dance Championship WADF, Liberec, 2021 – tým Mini Děti (show) 1.místo
tým Rebels World Dance Championship WADF, Liberec, 2021 – tým Junior (show) 1.místo
tým Stars World Dance Championship WADF, Liberec, 2021 – tým Děti (show) 2.místo
Jakub Drmota & Magdalena Baranowska UK Open Rising Stars, 2020  TOP 11
Jakub Drmota & Magdalena Baranowska The Universal, 2020  TOP 11
Jakub Drmota & Magdalena Baranowska Star Ball, 2020  TOP 11
Jakub Drmota & Magdalena Baranowska Singapore Open Dance Championship, 2019 2. místo
Jakub Drmota & Magdalena Baranowska Blackpool Dance Festival Rising Stars, 2019 6. místo
Jakub Drmota & Magdalena Baranowska All England Championship, 2019  TOP 9
Jakub Drmota & Magdalena Baranowska WDC AL European Championship, 2019  TOP 22
Jakub Drmota & Magdalena Baranowska Singapore Dance Championship, 2019 3. místo
Jakub Drmota & Magdalena Baranowska Korea Open, 2019  TOP 10
Jakub Drmota & Magdalena Baranowska United States Dance Championship 2. místo
Jakub Drmota & Magdalena Baranowska Embassy Ballroom Championship, USA, 2018  TOP 14
Jakub Drmota & Magdalena Baranowska Asia International Dance Championship, 2018  TOP 11
Jakub Drmota & Magdalena Baranowska CTC Cup Championship, Taipei, 2018  TOP 4
Jakub Drmota & Magdalena Baranowska San Francisco Open, 2018  TOP 3
Jakub Drmota & Magdalena Baranowska New York Dance Festival, 2018  TOP 7
Jakub Drmota & Magdalena Baranowska UK Open Rising Stars, 2018  TOP 7
Vítězslav Rázek & Kristýna Mucková WDC European Open Championship Professional Ballroom Showdance, Karlovy Vary, 2018 5. místo
Jaroslav Suchý & Irina Maizlish WDC World Championship Professional Latin-American Showdance, Moscow, 2017 12. místo
Jaroslav Suchý & Irina Maizlish WDC European Open Championship Professional Latin-American Showdance, Tyumen, 2017 7. místo
Jakub Drmota & Magdalena Baranowska UK Open Rising Stars, 2017  TOP 9
Jakub Drmota & Magdalena Baranowska Blackpool Dance Festival Rising Stars, 2017  TOP 21
Jakub Drmota & Magdalena Baranowska WDC World Cup Shenzhen China Open, 2017  TOP 11
Jakub Drmota & Magdalena Baranowska CTC Dancesport Championship Taiwan, 2017  3. místo
Jakub Drmota & Magdalena Baranowska Parinama Shanghai Open WDC World Trophy, 2016  TOP 9
Jakub Drmota & Magdalena Baranowska The International Championship, 2016  TOP 25
Jakub Drmota & Magdalena Baranowska WDC AL Freedom Dance Cup, 2016  2. místo
Jakub Drmota & Magdalena Baranowska Asia International Dance Championship, 2016  TOP 9
Jakub Drmota & Magdalena Baranowska Killik Royale Dance Championship, 2016  1. místo
Jakub Drmota & Magdalena Baranowska UK Open Rising Stars, 2016  TOP 17
Jaroslav Suchý & Irina Maizlish WDC World Ten Dance Championship, Austria, Innsbruck, 2014 23. místo
Petr Bartuněk & Eva Bartuňková Feinda Italian Open, Cervia, 1999, 2005 a 2006 1. místo
Petr Bartuněk & Eva Bartuňková The International Champioships Brentwood/London, 2002  až 2006 1. místo
Marcel Gebert & Lenka Gebertová MS Profesionálů San Benedetto Open, Italy – San Benedetto, 2004 6. místo
Petr Bartuněk & Eva Bartuňková British Open Blackpool Dance Festival, 2003 a 2004 3. a 4. místo
Marcel Gebert & Lenka Strakošová MS Profesionálové STT, Blackpool, UK, 2002 14.místo
Ján Kliment & Petra Kostovčíková 6th World Games, Akita, Japonsko, 2001 5. místo
Pavel Dvořák & Jitka Wallischová 6th World Games, Akita, Japonsko, 2001 5. místo
Petr Bartuněk & Eva Bartuňková British Open Blackpool Dance Festival, 2000, 2001, 2005 2. místo
Jaroslav Kuneš & Jana Vondrušková British Open Blackpool Dance Festival, 1999 9. místo
Petr Bartuněk & Eva Bartuňková British Open Blackpool Dance Festival, 1999, 2002, 2006 1. místo
Luboš Novotný & Jana Novotná MS Profesionálové, Miami, 1998 23. místo
Marcel Gebert & Lenka Strakošová Evropský pohár, Salzburg, Rakousko, 1997 12.místo
Marcel Gebert & Lenka Strakošová ME STT, Aarhus, Dánsko, 1997 17. – 18.místo
Jaroslav Kuneš & Jana Vondrušková Evropský pohár LAT, Szombathely, Maďarsko, 1997 11.-12.místo
Marcel Gebert & Lenka Strakošová ME STT, Bratislava, 1996 14.místo
Luboš Novotný & Jana Novotná UK Championships, Bournemouth, UK, 1995 19.-20. místo
Marcel Gebert & Lenka Strakošová ME, Vöxjö, Švédsko, 1992 26. – 28.místo
Zdeněk Lansfeld & Miloslava Lansfeldová ME STT, Vídeň, 1980 18.-19. místo
Igor Henzély & Jaroslava Henzélyová ME Vídeň, 1971 22. místo
Igor Henzély & Jaroslava Henzélyová MS, Munster, 1970 20. místo
Igor Henzély & Jaroslava Henzélyová ME LAT, Scheveningen, 1970 11. – 12. místo
Igor Henzély & Jaroslava Henzélyová Mistrovství střední Evropy LAT, Wiesbaden, 1969 7. – 8. místo
Igor Henzély & Jaroslava Henzélyová ME LAT, Scheveningen, 1969 11. – 12. místo
Miloslav Kokoška & A. Kokošková MS STT, Mnichov, 1939 3. místo
František Novotný & Anna Romlerová ME, Františkovy Lázně, 1936 1. místo