Tančíme

Formy tance

Tanci se věnujeme na úrovni vzdělávací, rekreační, sportovní i profesionální s radostí a plným nasazením

Tančíme

Formy tance

 

“Propojujeme všechny stránky tance od kultivující, vzdělávací, přes sportovní, rekreační až po performační a uměleckou.”

Svaz učitelů tance ČR je společenskou a sportovní organizací, spolkem, který sdružuje profesionální taneční mistry, jejich spolupracovníky – taneční partnery, stejně jako sportovce, tanečníky v amatérské, profesionální ale i rekreační formě společenského tance a dalších tanečních disciplín. SUT je živoucím důkazem, že tanec je nedílnou součástí našich životů a prolíná se jimi v mnoha aspektech. Pojímá tanec hned z několika pohledů – vzdělávací (taneční kurzy pro mládež, dospělé a seniory v několika úrovních), sportovní – zde rozlišuje divizi profesionálního sportu, amatérského sportu ale i rekreačního sportu, jehož soutěžemi ročně projde několik tisíc sportovců.  Unikátem jsou klasické taneční kurzy pro mládež a dospělé (pravidelně jsou pořádány pouze v ČR a sousedním Rakousku), kde taneční mistři – členové SUT vyučují každoročně společenský tanec a společenskou výchovu – etiketu v desítkách kurzů pro více než 50 tisíc účastníků kurzů. Svaz učitelů tance ČR vydává tanečním školám, kde zaručuje prvotřídní kvalitu, certifikát „Taneční škola SUT“. 

Párové tance

V tanečních kurzech se tradičně začíná větou “pánové zadejte se”, která je pobídkou k vytvoření tanečních párů. V SUT se v latinskoamerických, standardních a karibských tancích rozvíjí podoba párová i podoba sólová. Párová má mnohá specifika, jako například způsob pohybu, principy partnerské spolupráce a mnoho dalších.

V párových disciplínách SUT získávají tanečníci pro postup do vyšší třídy body na své konto. Třídu si tak drží partner i partnerka sami za sebe.

Sólové tance

Solo dance je v SUT relativně nová disciplína určená pro jednotlivce, kteří tančí sami za sebe (solo dance), tančící v páru (synchro dance – prioritou je jednotný vzhled páru, či duo –  prioritou je choreografické doplnění jednoho tanečníka tím druhým.

Skupinové tance

dodat text